mdina-silent-cily-malta

Šiandien įraše, noriu paplepėti ne tik apie tai, ką sužinojau apie Maltą, po dviejų mėnesių, gyvenimo čia, bet ir apie tai, kur ir kaip dingo vasara.
Pradėsiu nuo to, kad vasara pralėkė žaibišku greičiu, nes bilietus į Maltą įsigyjome dar gegužės gale, tačiau tuo metu, visos mintys sukosi tik apie vestuves, tad visi planai apie naująjį gyvenimą svetur, buvo nustumti į antrąjį planą. Laimingo atsitiktinumo dėka, darbą Maltoje visgi radau dar prieš vestuves, nors intesyviai ieškoti dar nė nebuvai pradėjusi. Pamenu, kaip nervinausi skype skambučio metu ir kokia laimė užplūdo po jo, kai sužinojau, kad pozicija mano! Tam, kad išvengčiau tolimesnių klausimų, iškart atsakysiu, kad ir toliau dirbu internetiniame marketinge, tik šįkart visai kitokioje srityje, nei prieš tai, todėl įššūkiai darbe - mano kasdienybė. Visgi, sulaukus vestuvių ir jas atšventus, į realybę grįžome akimirksniu, nes žinojome, kad laiko jau visai nedaug, o gyventi vis dar neturime kur... Bet, matyt, kažkas iš aukščiau, žiūrėjo mums per petį, nes ne tik radome kur apsistoti, bet ir po pirmosios gyvenimo savaitės Maltoje, radome ir butą, kurį dabar vadiname savo namais.
Liepa ir rugpjūtis taip pat dingo tokiu greičiu, kokiu ir atėjo. Džiaugiuos, kad kiekvieną savaitgalį skyrėme salos pažinimui (cha, tiksliau būtų, paplūdimių pažinimui) ir dabar jau turime pamėgtas vietas, į kurias vis grįžtame. Tad po pirmųjų mėnesių čia, jau supratau, kad:
- Beprotiškai pasiilgau žolės. Nors esu visiška city girl ir šiaip nemėgstu per daug gamtos (paplūdimiai, žinoma, nesiskaito, che che), bet žalių parkų, kuriuose galėtum tiesiog prisėsti ant minkštos, gražios žolės pasiilgau begalo. Ankščiau net nesusimąstydavau apie tai, bet dabar vos pamačius žalią lopinėlį, taip ir norisi juo pasidžiaugti! Nors augmenija čia gana skurdi, vaizdai vis tiek fantastiški.
- Šiukšlės. Arba didžiausias šokas... Maltoje nėra tokio dalyko kaip konteineriai, jie šiukšlių maišus palieka tiesiog gatvėje (arba prie namų durų arba spec.vietuose). Žinoma, juos kas rytą surenka, tačiau tie šiušklių vaizdai gatvėse, kažkoks nesusipratimas... Gerai bent tai, kad nėra kvapo, nes kitaip išvis nežinočiau kur dėti akis, ir, akivaizdu, kuo prisidengti nosį.
- Nuolatinis "bombų" sproginėjimas, tėra jų religinių festų šventimo atributas. Garsinės bombos sproginėja čia visą vasarą, patikėkit, pradžioj buvo žiauriai nejauku, tik dabar jau nebekreipiu dėmesio. Kadangi patys maltiečiai gamina ferverkus, tad ir per visas šventes čia ferverkų išvysi tiek, kad Lietuvoje neišvysdavom turbūt nei per naujus metus.
- Maltiečiai iš esmės yra kitokia italų versija. Niekad savo darbo neatliks iki galo ir taip kaip turėtų (išimčių, aišku, visuomet yra). Biurokratija, net atsidarant banko sąskaitą gali išvesti iš proto, o tai, kad dauguma apsimeta, kad moka anglų kalbą, nors išties burba po nosim kažkokiu neaiškiu anglų ir maltiečių kalbos mišiniu, visai nepadeda... Nors maltiečiai ir šilti, bei atviri žmonės, reikia mokėti pamatyti patį žmogų, nes dauguma jų yra pavydūs, nors vis tiek išlieka labai draugiškais.
- Elektros dingimas čia, pasirodo, yra visai normalus dalykas. Pirmąjį kartą elektra buvo dingus valandai ir tik keliuose rajonuose. Antrąjį kartą elektra dingo beveik pusėje salos ir neatsirado iki pat pietų (nors dingo ryte). Tokie dingimai - nėra retas atvejis, atvirkščiai, girdėjau, kad pernai salos elektrinėje kilo gaisras, tad elektros nebuvo tris dienas. Įsivaizduojat? Trys dienos be telefonų, interneto, televizoriaus ir apskritai elektros... Sakė, kad sala buvo lyg mirusi. Įsivaizduoju, kad verslininkai nebuvo labai patenkinti, bet jeigu kada kur dingsiu, tai greičiausiai bus susiję su elektros nepastovumu :)
- Maistas. Pačiu pačiu didžiausiu mano nusivylimu čia, tapo vaisių kainos... Praktiškai visi vaisiai yra importuojami iš Sicilijos, tad jų skonis - dangiškas, bet kainos taip pat. Gyvenant Italijoje, pripratome prie pigių ir skanių vaisių, tad čia patyriau šoką, kuomet vos už kelis vaisius tenka palikti dešimt ar daugiau Eurų... Pliusas bent jau toks, kad jūros gėrybės čia nuostabios ir visiems jas mylintems, čia bus tikras rojus.
- Autentiškumas. Velniškai gaila, kad tokia nuostabi sala, po truputį praranda savo autentiškumą... Kadangi naujoji valdžia atvėrė kelius verslui, čia statybos vyksta kone kiekvienoje gatvėje. Liūdniausia, kad niekas nesistengia išsaugoti kultūrinio palikimo (pvz. medinių spalvotų balkonų, vadinamų "gallarija"). Ir nors Valetta yra saugoma UNESCO, kiti miestai, deja, ne... Galiu tik įsivaizduoti, kaip atrodys Sliema ar St.Julians po 5 metų, ir patikėkit, penki metai, tikrai pakankamas laiko tarpas.
- Ekonomika. Pradėsiu nuo to, kad Malta tikrai nėra varginga šalis. Nedarbas čia mažas, benamių - išvis nėra, nes tai draudžia įstatymas. O ekonomika čia sparčiai kyla ir vystyti verslą, bent jau šiuo momentu, čia ypatingai palankios sąlygos (dėka mokesčių sistemos). Kuo ir naudojasi dauguma verslininkų, nes ateity, panašu, kad jeigu tempai nemažės, Malta taps kone antruoju Dubajumi.
Tokią nuomonę susidariau vos po dviejų mėnesių,bet labai įdomu, ką rašysiu po pusmečio ar metų? Tiksliai nežinau, kaip, bet pasistengsiu šią tradiciją išlaikyti ir pasidalinti su Jumis savo mintimis ir toliau. Nors kai kurios mano mintys gana negatyvios, gyvenimu čia mėgaujuosi kasdien. Malta - tai vieta, kurioje galima įsiklausyti į save, sulėtinti tempą ir atrasti ramybę, kurios pastaruosius metus, man taip trūko...
O kol kas, po truputį pradedu ruošti ir gidą, ką verta pamatyti ir aplankyti Maltoje. Nemanau, kad jis labai greitai jus pasieks (grečiausiai rudeniop), bet kažkuriuo metu tikrai išvys dienos šviesą. Tad jeigu turit klausimų jau dabar, palikite juos komentaruose ar susisiekite el.paštu! Gero likusio sekmadienio,x

2 comments

 1. Ilgai knietėjo šitai parašyti, bet vis stabdžiau save - gal ne, gal nereikia, nebūk tokia ožka... Bet nebegaliu. :D Rašau tai visiškai nepiktai, tik norėdama padėti ir norėdama, kad tavo blog'as taptų dar šaunesniu. Nors, aišku, jis ir dabar šaunus - ir nuotraukos, ir vizualas, ir tavo rašymo stilius, viskas puiku! <3 Tik... tekste kablelių prikabliuoji šiek tiek per daug. :)
  Viena vertus, kai kuriuos dalykus išskiri labai gerai - įterpinius, šalutinius / bejungtukius sakinius, pažyminius. Bet, kitą vertus, yra labai daug kablelių, kurie yra visiškai nereikalingi ir kartais net blaško mintis skaitant, nes pradedu koncentruotis ne į tekstą, o klausti savęs, ką čia norėjai išskirti, ką norėjai pabrėžti... Žinoma, gal čia tik aš viena gramatikos ir skyrybos paranojikė esu. :D
  Tikiuosi, nesupyksi už komentarą - tik noriu, kad dar labiau tobulėtum. O tam ir skirti skaitytojų komentarai, ar ne?
  Na, o Maltos gido labai lauksiu! Visada smagu skaityti apie keliones. :)

  ReplyDelete
 2. Kaip įdomu paskaityti apie gyvenimą kitoje šalyje. Ne šiaip apie kelionių įspūdžius, bet apie patį gyvenimą ir pastebėjimus. Sėkmės pradedant viską naujoje vietoje. :)

  ReplyDelete

Labai vertinu kiekvieną Jūsų komentarą ir visuomet perskaitau juos visus, tad ačiū, kad komentuojate!

All photos belongs to Fashion Mantra, unless mentioned otherwise. Strictly, no copying allowed. Powered by Blogger.